در حال نمایش 7 نوشته (از کل 7)
 • نویسنده
  نوشته ها
 • #5093

  حسام بذرافکن
  سرپرست کل

  در این انجمن به گفتگو می پردازیم.
  برای دانشجویان و فعالان روانشناسی صنعتی و سازمانی

  شما گفتگو را آغاز کنید

  #5176

  paytakhtz
  مشارکت کننده

  با سلام
  من دانشجوی روانشناسی صنعتی هستم و خیلی به موضوعات روانشناسی علاقه دارم. می خواستم بدونم چه موضوعاتی را باید بیشتر یاد بگیرم که بتونم بعدا به کار ببندم و در شغلم از اون ها استفاده کنم؟
  ممنون

  #5187

  حسام بذرافکن
  سرپرست کل

  توصیه می کنم ابتدا از شناخت استانداردهای منابع انسانی شروع کنید. استاندارد ۳۴۰۰ و استاندارد فیلیپس رو پیشنهاد می کنم ابتدا این موارد را مطالعه کنید. چون که عمده فعالیت شما در زمینه منابع انسانی خواهد بود. البته قبل از این ها سعی کنید موضوعات رفتار سازمانی رو خوب یاد بگیرید.

  #5770

  iman
  مشارکت کننده

  با سلام
  من به تازگی در دانشگاه این رشته رو قبول شدم می خواستم بدونم آیا بازار کار خوبی داره؟ اگه کسی تجربه داره اگه میشه راهنمایی کنه ممنون

  #5790

  imani
  مشارکت کننده

  باسلام
  من هم اکنون در یک شرکت صنعتی به عنوان روانشناس صنعتی وسازمانی مشغول هستم. در حال حاضر شرکت های زیادی هستند که از این رشته استقبال می کنند و از فارغ التحصیل ها این رشته در حوزه منابع انسانی استفاده می کنند. مثل ملی حفاری، شرکت نفت، مپنا و بعضی از بانک ها. آینده رشته امیدوار کننده است

  #6438

  علیرضا

  با سلام ممنون از وب سایت خوبتون. می خواستم بدونم ارتباط رشته روانشناسی صنعتی با مدیریت چی هست؟ آیا این رشته بیشتر به مدیریت نزدیک است یا روانشناسی؟

  #6512

  حسام بذرافکن
  سرپرست کل

  سلام. ممنون از لطف شما، روانشناسی صنعتی در واقع یک حوزه دانشی بین رشته ای است. دقیقا همونطور که گفتید اطلاعات و دانش خودشو از مدیریت و روانشناسی وام گرفته در برخی جنبه به مدیریت و برخی دیگر به روانشناسی نزدیک هست. مثلا وقتی یک روانشناسی صنعتی در حوزه سلامت سازمانی فعالیت می کنه بیشتر باید در نقش یک روانشناس باشه و حداقل در مورد اختلالات روانی نظریه های شخصیت و روانشناسی عمومی دانشی داشته باشه اما وقتی در مبحث ارزیابی عملکرد در سازمان به عنوان یک متخصص وارد میشه باید دانش مدیریتی داشته باشه سازمان را به خوبی بشناسه قواعد سازمانی نظریات سازمانی شاخص های ارزیابی و غیره که البته در بحث خطاهای ارزیابی جلسات تواق پذیری و مباحثی از این دست می بایست اطلاعات روانشناسی هم داشته باشه.

در حال نمایش 7 نوشته (از کل 7)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.