درس دوم


 روانشناس صنعتی سازمانی در چه محیطی فعالیت می کند، با چه کسانی سرو کار دارد و چه وظایفی بر عهده اوست.

محیط کار روانشناس ص.س: یک سازمان اداری یا یک محیط صنعتی (تولیدی یا خدماتی)

با چه افرادی سروکار دارد؟: کارگران. کارمندان. مدیران.

چه وظایفی دارد؟:

1- بخشی از وظایف وی شامل ارزیابی کردن یا پایش محیط است. یک روانشناس ص.س در نقش یک روان سنج و ارزیاب در محیط وارد می شود و با توجه به مهارت هایش در روانسنجی و آزمون های روانشناختی به طراحی پرسشنامه پرداخته، از کارکنان آزمون های مورد نیاز را می گیرد، مصاحبه می کند، مشاهده می کند و نتایج ارزیابی هایش را ثبت و ضبط می کند.

بنابراین:( از جمله دانش های مورد نیاز روانشناس ص.س، آشنایی با آزمون های روانی و آزمون های حوزه روانشناسی ص.س و کار با نرم افزارهای تحلیلی علوم انسانی است)(از جمله مهارت های مورد نیاز وی، مهارت مصاحبه فردی یا گروهی و همچنین مشاهده گری محیط کار است؛ استفاده از نرم افزار آماری) (توانمندی مورد نیاز وی؛ هوش هیجانی و قدرت کلام، تیزبینی و تمرکز، قدرت تشخیص،‌قدرت تحلیل گری است)

اما چه چیزهایی را باید ارزیابی کند؟

در این خصوص بهتر است بدانیم حوزه دانشی وی چیست؟

در این بحث ، دانش اصلی و زمینه ای یک روانشناس صنعتی را بررسی می کنیم و به طور کلی به توضیح جنبه های مختلف آن می پردازیم. همانطور که می دانید حوزه های دانشی مورد نیاز یک روانشناس ص و س شامل این موارد است:

1- دانش رفتار سازمانی

2- دانش علوم سازمانی و مدیریتی (مانند تئوری سازمان و نظریات مدیریت، امور استخدامی و تا حدی مسائل پرسنلی)

3- روانشناسی اجتماعی

4- دانش روانشناسی بطور عمومی

5- روش تحقیق در علوم انسانی و ارزیابی های آماری (آشنایی با تست های روانشناسی و تا حدی روانسنجی)

*** شاید دشوار باشد که میان دانش های فوق اصلی ترین و مهم ترین دانش را تشخیص داد و از دیگر دانش ها جدا نمود. اما می توان به جرات بیان کرد حداقل دانش مورد نیاز وی دانستن موضوعات مطروحه در رفتار سازمانی بطور خاص و دانش روانشناسی به طور عام است. تسلط در دیگر زمینه های دانشی نیز در فهم رفتار افراد در محیط های اجتماعی بخصوص سازمان ها و صنایع می تواند بسیار با اهمیت باشد.

بنابراین ابتدا لازم است مبانی رفتار سازمانی را بخوبی بیاموزیم.

رفتار سازمانی علم و دانش مطالعه رفتار انسان ها در محیط های شغلی (سازمان؛ اداره، کارگاه، و غیره ) است. در رفتار سازمانی رفتار افراد در تنهایی و یا در مواجه با دیگران به عبارتی در گروه بررسی و مطالعه می گردند. و همانطور که گفته شد مانند سایر علوم به دنبال توصیف و تشریح، تبیین و پیش بینی و در نهایت کنترل پدیده ها است و در این جا کنترل و هدایت رفتار افراد مورد نظر می باشد.

در دانش رفتار سازمانی  به مطالعه جزئی، شخصیت نظریات روانشناسی در خصوص ویژگی های فردی و شخصیتی، نظریات سبک رهبری، نگرش های شغلی و بحث های بنیادی در خصوص علل رفتار از جمله نیازها، انگیزه های فردی و جمعی و همچنین مباحثی همچون عملکرد شغلی، رفتارهای سیاسی، آموزش و شیوه های تغییر و تحول سازمانی پرداخته می شود. در درس بعد در این خصوص بیشتر مطالبی ارائه می شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.