امروزه توصیه می شود در رزومه های شغلی خود، بجای اینکه فقط یک تخصص را یادداشت کنید، همه مهارت ها و کارهایی که یادگرفته اید را بیاورید. مثلا بنویسید در دوره سربازی مسئول تدارکات مسجد بودم یا منشی قرارگاه بودم و دست خط خوبی دارم! اما چقدر این موضوع می تواند در استخدام افراد موثر باشد؟! چرا که همیشه فریاد بر تخصص گرایی و تمرکز برروی یک رشته خاص دانشی و مهارتی بوده است.

در پاسخ به سوالی که مطرح کردیم، باید بگویم، بله تا حدی درست است.

 واقعیت این است که در امروز کشور، کمی کار پیدا کردن سخت تر شده است و اینکه شانس جذب در موسسه یا سازمانی را داشته باشید که دقیقا آنچه را که شما در آن مهارت دارید را نیاز داشته باشند، سخت است از طرف دیگر اگر بخواهید معطل بمانید که شغل مورد نظر خودتان را پیدا کنید ممکن است ماها طول بکشد و در این مدت فشار هزینه های زندگی قدرت تصمیم گیری درست را نیز از شما بگیرد.

 از سوی دیگر اگر شما شغلی را انتخاب کنید که صد در صد مطابق با میل شما نباشد، ممکن است همان شغل فرصت های دیگری را برای شما فراهم کند (مثلا شما به دنبال شغل کارمندی ثابت هستید، ولی مجبور شوید وارد کار آزاد موقتی شوید) در این میان امکان دارد شما علاقمندی ها و توانمندی های جدیدی از خود بیابید و علاوه براین ها ممکن است تجربه کنید که شغل آزاد، درآمدش بسیار بیشتر از شغل کارمندی است و کار آزاد زمان های آزاد بیشتری را به شما می دهد.

به طور مثال در یک شرکت راننده ای را می شناسم که فقط با سه روز کار کردن (حمل بسته هایی به باربری و تحویل آن به مشتری ها) که البته کمی دشوار است و نیاز به مهارت های پیگیری و دقت فراوان دارد، درآمدی به میزان 3 میلیون تومان کسب می کند.

بنابراین سخت گیری نکنید و اگر کاری بود که می توانستید انجام دهید حتما آن را انجام دهید و البته به طور فعال به دنبال فرصت های شغلی بالاتر باشید.

به افرادی که هیچ توانمندی خاصی ندارند و یا هیچ آشنایی از توانمندی های خود ندارند، توصیه می کنم، پیک موتوری یا سواری، شرکتها (کارپردازی) را انتخاب کنند. چرا که از این طریق می توانند، ارتباط خود با شرکت ها را گسترش دهند و روابط جدید وبه دنبال آن فرصت های جدید را کشف کنند (این یک راز بود!)

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید