شخصیت “پیکارگر” ENFP

برون گرا- شمی- احساسی- ملاحظه کننده به شدت کنجکاو/ مهرطلب/ دوستان فراوان/ فاقد قاطعیت…

برایم مهم نیست برای گذران زندگی چه کاری انجام می‌دهید. می‌خواهم بدانم چه چیزی را با تمام وجود می‌خواهید – و آیا جرأت آن را دارید که رؤیای برآورده کردن اشتیاق قلبی خود را در سر بپرورانید. برایم مهم نیست چند ساله هستید. می‌خواهم بدانم آیا این خطر را می‌پذیرید که مثل یک احمق به نظر برسید – برای عشقتان – برای رؤیاهایتان – برای ماجراجویی زنده بودن.

ORIAH MOUNTAIN DREAMER

شخصیت پیکارگر یک روح به‌راستی آزاد است. آن‌ها اغلب به مهمانی‌ها جان می‌بخشند، اما کمتر به هیجان محض و لذت بردن از لحظه علاقه‌مند هستند تا بهره‌گیری از ارتباطات اجتماعی و عاطفی که با دیگران دارند. این افراد جذاب، مستقل، پرانرژی و دلسوز را که 7% درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند مطمئناً می‌توان در هر جمعیتی شناخت.

شخصیت “پیکارگر” (ENFP-A / ENFP-T)

می‌توانید جهان را با فقط یک ایده تغییر دهید

پیکارگران تنها افرادی خوش مشرب نیستند که به دنبال خشنود کردن مردم باشند، بلکه ماهیت رؤیاپردازشان آنها را شکل داده و به آنها اجازه می‌دهد با کنجکاوی و انرژی به دنبال ناگفته‌ها باشند. آن‌ها معمولاً زندگی را مثل یک پازل بزرگ و پیچیده می‌بینند که در آن همه چیز با هم مرتبط است، اما پیکارگران – بر خلاف شخصیت های گروه نقش تحلیلگر که معمولاً چنین پازلی را مجموعه‌ای از سازوکارهای نظام‌مند تلقی می‌کنند – آن را از طریق منشوری از احساسات، شفقت و رمز و راز می‌بینند و همیشه به دنبال معنایی عمیق‌تر هستند.

بسیاری از گونه ‌های شخصیتی دیگر به احتمال زیاد قادر به مقاومت در برای چنین ویژگی‌هایی نیستند، و اگر پیکارگران علتی برای روشن کردن چراغ تخیل خود بیابند، آنقدر انرژی صرف آن می‌کنند که اغلب در کانون توجه قرار می‌گیرند و همتایانشان آنها را به‌‎عنوان رهبر و مربی برمی‌گزینند – اما پیکارگران استقلال‌دوست نمی‌خواهند همیشه در چنین موقعیت‌هایی قرار بگیرند. بدتر از آن وقتی است که این شخصیت‌ها ببینند درگیر کارهای اداری و رویه‌های معمول شده‌اند که ممکن است با جایگاه رهبری همراه باشد. عزت نفس پیکارگران به توانایی آنها برای دستیابی به راه حل‌های اصیل وابسته است، و آنها باید بدانند که این آزادی را دارند که دست به نوآوری بزنند – اگر در نقشی خسته‌کننده گیر بیفتند ممکن است به‌سرعت صبر خود را از دست بدهند یا افسرده شوند.

آن “جرقه کوچک جنون” را از دست مده

خوشبختانه افراد گونه شخصیتی پیکارگر می‌دانند چگونه به آرامش برسند و کاملاً قادر به تبدیل کردن خود از آرمانگرایی پرشور در محل کار به روحی آزاد و خیال‌پرداز و مشتاق در هنگام رقص هستند، و این امر اغلب چنان به‌طور ناگهانی رخ می‌دهد که حتی می‌تواند نزدیکترین دوستانشان را متعجب کند. بودن در جمع به آنها فرصت برقراری روابط عاطفی با دیگران را نیز می‌دهد و باعث می‌شود انگیزه دوستان و همکاران خود را درک کنند. آن‌ها بر این باورند که هر کس باید زمان صرف کند تا احساسات خود را بشناسد و ابراز نماید و همدلی و اجتماعی بودن آنها باعث می‌شود به‌طور طبیعی این مسئله به موضوع گفتگویشان تبدیل شود.

با این حال افراد دارای شخصیت پیکارگر باید مراقب باشند – اگر بیش از حد به شهود خود تکیه کنند یا انگیزه دوستان خود را مفروض بگیرند یا پیش‌بینی کنند، ممکن است نشانه‌های دریافتی را به اشتباه تعبیر کنند و باعث نابودی برنامه‌هایی شوند که با روشی سرراست‌تر به‌راحتی قابل انجام بود. این نوع استرس اجتماعی هراسی است که باعث می‌شود این سنخ شخصیتی که بر هماهنگی متمرکز شبها خوابش نبرد. پیکارگران بسیار عاطفی و حساس هستند و وقتی باعث رنجش شخص دیگری می‌شوند، هر دویشان آن را احساس می‌کنند.

پیکارگران قبل از پیدا کردن چیزی که واقعاً برایشان درست به نظر برسد، زمان زیادی را صرف کنکاش در روابط اجتماعی، احساسات و ایده‌ها می‌کنند. اما زمانی که این شخصیت‌ها سرانجام جایگاه خود را در جهان پیدا کردند، تخیل، همدلی و شجاعتشان به احتمال فراوان نتایجی باورنکردنی پدید خواهد آورد.بیشتر بدانیم:

برون گرا، شمی، احساسی، ملاحظه کننده

او خوشبین، خلاق و پر از اشتیاق و ایده های جدید هستند، مستقل اند و از اطمینان خاطر فراوان بهره دارند. برای این تیپ شخصیتی زندگی یک درام هیجان انگیز است. او به امکانات و احتمالات توجه فراوان دارد، به همه چیز علاقه مند است و ترجیح می دهد به جای تصمیم گیری و داوری کردن مسایل را درک کند. خلاق و سازگارند و برای الهام بیش از هر چیز دیگری اهمیت قائل اند و اغلب نوآوریهای بکر و مبتکری به حساب می آید. گگاه سازگار نمی شود و به روش های جدید توجه می کند.این تیپ شخصیتی راه های جدیدی برای اندیشه و عمل می گشاید و آنها را باز نگه می دارد. او برای به اجرا گذاشتن ایده های نوآورانه خود به انرژی تکانه ای خود دارد. برای او وجود مسئله، انگیزه دهنده وجالب است. از اینکه در کنار دیگران باشد انرژی فراوان می گیرد و می تواند با موفقیت استعداد های خود را با نقاط قوت دیگران ترکیب کند. بسیار خشرو و با نشاط است، با همدلی با دیگران رفتار می کند و از خود صمیمیت و حرارت نشان می دهد. این تیپ شخصیتی به رشد و تعالی دیگران علاقه مند است. از اختلاف و تعارض پرهیز می کند و بیشتر به دوستیو هماهنگی با دیگران علاقه مند است.

محل کار
بر رسیدگی به جزییات حتی در زمینه های مالی بی علاقه است.
دنبال تنوع و چالش است . پیوسته در این فکراست که روش تخیلی را برای انجام دادن کارهایش انتخاب کند.
می تواند رهبری با جذبه و الهام بخش باشد. با انرژی و پشتکار خود به دیگران انگیزه می دهد.
دوست دارند با اشخاص خلاق و پر انرژی کار کند.
برای او شروع کردن کار از تمام کردن آن اهمیت بیش تری دارد.
وقتی درگیر پروژه خود می شود زمان و نیازهای جسمانی خود را فراموش می کند.
می تواند روی پای خود بایستد و فکر کند .
در بسیاری از زمینه ها با استعداد است اما در کم کردن حیطه توجه خود با دشواری رو به رو می شود.
تحت تاثیر جزییات کلافه می شود. ترجیح می دهد شخص دیگری به جزییات رسیدگی کند.
دوست دارد با سرعت خود کار کند. می خواهد نظارت بر کارش کمترین مقدار ممکن باشد.
عناوین شغلی
بازیگر، مدیر بخش تبلیغات، هنرمند، روحانی، برنامه ریز همایش، مشاور ،آموزش دهنده گروه های شرکتی، سرگرم کننده ،کار فرما، مسئول خدمات غذایی و شخصی، مسئول سلامت، کل نگرا ، متخصص توسعه منابع انسانی، طراح داخلی، روزنامه نگار، بازار یاب، متخصص رسانه ای، واسطه، سخنران، الهام بخش، روان درمان گر، کارمند روابط عمومی، استخدام کننده ، معلم دینی، مسئول فروش، مالک واحد های تجاری کوچک، آموزگار، نویسنده،
ارتباط با دیگران
می تواند پیوسته در اندیشه محبت و دوستی باشد.
برایش مهم است که دیگران در چه شرایطی قرار دارند.
می تواند بلافاصله با دیگران روابط موثر بر قرار کند.
توجه خود را به شخص دیگری جلب می کند. می تواند کاری کند که دیگران احساس کنند بی قید شرط دوست داشتنی هستند.
همسر خود را آرمان سازی می کند.  همیشه درگیر و یا عاشق است.
برای آزادی و استقلال بهای فراوان قایل است.
دوست دارد احساسات خود را بیان کند .
می خواهد خاص باشد. مترصد دریافت تایید و تصدیق از کسانی است که برایش مهم می باشند.
می تواند جذاب و جلب کننده باشد .
با دیگران با گرمی و محبت برخورد می کند .
می تواند به شدت با پشتکار ، مثبت و خوشبین باشد.
اوقات فراغت
اینکه داستان تعریف کند لذت می برد . دوست دارد در کانون صحنه باشد و صحبت های معنی دار بکند . دوست دارد در سمینار های آموزش و کلاس هایی که اشخاص مختلف در آن شرکت می کنند حضور داشته باشد. فعالیت های ساکت تر مانند کتاب خواندن ، نوشتن و پروژهای خلاق جملگی لذت بخش هست ، اما دوست ندارد این را به مدت طولانی انجام دهد. دوست دارد زندگی فعال توام با خود به خودی داشته باشد و تجربه های جدید بکند.
پیشنهاد
انرژیتان را با رفتن به جهات بیش از اندازه مختلف هدر ندهید.
محدودیت های خود را بشناسید و آنها را بپذیرید.
وقتی کاری را شروع آن را تمام کنید و بعد به سر وقت برنامه های جدید بروید.
اجازه ندهید برنامه های اجتماعی مورد علاقه شما مانع از آن شوند که به کارهای کم تر خوشایند اما مهم بپردازید.
تعهدی بدهید که عملی باشد .
تمرین کنید و پروژهای بزرگ را به اجزاکوچکتری تقسیم کنید و بعد همه تلاشتان را بکنید که کارتان انجام شود.
وقتی پروژه ای می کنید به این توجه کنید که به چه چیزهایی نیاز دارید.
برای خودتان کار کنید زیرا ممکن است فرد گرا و سرکش باشید .
از در گیر شدن در روابط جدید خودداری ورزید. وقتی صرف کنید و دیگران را بشناسید.
به این توجه کنید که با حرفتان روی دیگران چه تاثیری بر جای می گذارید.
تا زمانی از شما درخواست کمک نشده ، پیشنهاد کمک ندهید.
سریع ازدواج نکنید. به خود فرصتی بدهید تا قدری مسن تر شوید.
به خلاقیت ها ، خوش بینی ها ، فرد گرایی ، پشتکار ، خود به خودی ، ادراکی بودن ، کنجکاوی ، ابراز کننده بودن ، دوستانه بودن و سازگاری خود بها بدهید.

…..


Strengths & Weaknesses

Campaigner Strengths

Campaigner strengths
 • Curious – When it comes to new ideas, Campaigners aren’t interested in brooding – they want to go out and experience things, and don’t hesitate to step out of their comfort zones to do so. Campaigners are imaginative and open-minded, seeing all things as part of a big, mysterious puzzle called life.
 • Observant – Campaigners believe that there are no irrelevant actions, that every shift in sentiment, every move and every idea is part of something bigger. To satisfy their curiosity, Campaigners try to notice all of these things, and to never miss a moment.
 • Energetic and Enthusiastic – As they observe, forming new connections and ideas, Campaigners won’t hold their tongues – they’re excited about their findings, and share them with anyone who’ll listen. This infectious enthusiasm has the dual benefit of giving Campaigners a chance to make more social connections, and of giving them a new source of information and experience, as they fit their new friends’ opinions into their existing ideas.
 • Excellent Communicators – It’s a good thing that Campaigners have such strong people skills, or they’d never express these ideas. Campaigners enjoy both small talk and deep, meaningful conversations, which are just two sides of the same coin for them, and are adept at steering conversations towards their desired subjects in ways that feel completely natural and unforced.
 • Know How to Relax – It’s not all “nature of the cosmos” discussions with Campaigners – people with this personality type know that sometimes, nothing is as important as simply having fun and experiencing life’s joys. That Intuitive trait lets Campaigners know that it’s time to shake things up, and these wild bursts of enthusiastic energy can surprise even their closest friends.
 • Very Popular and Friendly – All this adaptability and spontaneity comes together to form a person who is approachable, interesting and exciting, with a cooperative and altruistic spirit and friendly, empathetic disposition. Campaigners get along with pretty much everyone, and their circles of friends stretch far and wide.

Campaigner Weaknesses

Campaigner weaknesses
 • Poor Practical Skills – When it comes to conceiving ideas and starting projects, especially involving other people, Campaigners have exceptional talent. Unfortunately their skill with upkeep, administration, and follow-through on those projects struggles. Without more hands-on people to help push day-to-day things along, Campaigners’ ideas are likely to remain just that – ideas.
 • Find it Difficult to Focus – Campaigners are natural explorers of interpersonal connections and philosophy, but this backfires when what needs to be done is that TPS report sitting right in front of them. It’s hard for Campaigners to maintain interest as tasks drift towards routine, administrative matters, and away from broader concepts.
 • Overthink Things – Campaigners don’t take things at face value – they look for underlying motives in even the simplest things. It’s not uncommon for Campaigners to lose a bit of sleep asking themselves why someone did what they did, what it might mean, and what to do about it.
 • Get Stressed Easily – All this overthinking isn’t just for their own benefit – Campaigners, especially Turbulent ones, are very sensitive, and care deeply about others’ feelings. A consequence of their popularity is that others often look to them for guidance and help, which takes time, and it’s easy to see why Campaigners sometimes get overwhelmed, especially when they can’t say yes to every request.
 • Highly Emotional – While emotional expression is healthy and natural, with Campaigners even viewing it as a core part of their identity, it can come out strongly enough to cause problems for this personality type. Particularly when under stress, criticism or conflict, Campaigners can experience emotional bursts that are counter-productive at best.
 • Independent to a Fault – Campaigners loathe being micromanaged and restrained by heavy-handed rules – they want to be seen as highly independent masters of their own fates, even possessors of an altruistic wisdom that goes beyond draconian law. The challenge for Campaigners is that they live in a world of checks and balances, a pill they are not happy to swallow.

منابع:

 • 16personalities.com
 • شغل مناسب شما، پاول و باربارا تایگر؛ترجمه قرچه داغی
 • یونگ شناسی کاربردی؛ رابین رابرتسون؛ ترجمه سرگلزایی

(می خواهم تست شخصیت MBTI بدهم)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.