شخصیت “فرمانده”ENTJ

برون گرا- شمی- فکری- داوری کننده رهبر ذاتی/ متکبر/ رئیس مآب/ مشتاق کار/ عاشق یادگیری/ سریع…

زمانتان محدود است، پس آن را با زندگی کردن بجای شخص دیگری هدر ندهید. به دام جزم‌اندیشی نیفتید – که به معنای زندگی کردن با نتایج حاصل از تفکر دیگران است. اجازه ندهید سر و صدای نظرات دیگران صدای درونی خودتان را غرق کند. و از همه مهمتر، شجاعت پیروی از قلب و شهود خود را داشته باشید. آن‌ها می‌دانند شما واقعاً می‌خواهید به چه کسی تبدیل شوید. تمام چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت است.

STEVE JOBS

فرماندهان، رهبرانی بالفطره هستند. افراد دارای این گونه شخصیتی تجسم کاریزما و اعتماد به نفس هستند و قدرت را طوری به نمایش می‌گذارند که دیگران را برای هدفی مشترک گرد هم می‌آورند. اما فرماندهان برخلاف همتای حساس‌تر خود یعنی پیشگامان، سطح اغلب بی‌رحمانه‌ای از عقلانیت دارند و از انگیزه، اراده و ذهن تیز خود برای رسیدن به هر هدفی که برای خود تعیین کرده‌اند، استفاده می‌کنند. شاید خیلی خوب باشد که آنها تنها سه درصد از جمعیت را تشکیل می‌دهند تا مبادا به پایمال کردن سایر گونه‌های شخصیتی ترسوتر و حساس‌تر بپردازند که بقیه جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند – اما باید به‌خاطر بسیاری از شرکت‌ها و مؤسساتی که هر روز با آنها مواجهیم باید قدردان فرماندهان باشیم.

شادی در لذت موفقیت نهفته است

اگر فرماندهان عاشق چیزی باشند، آن چیز چالشی خوب اعم از بزرگ یا کوچک است و عمیقاً معتقدند که اگر زمان و منابع کافی در اختیارشان باشد، می‌توانند به هر هدفی دست یابند. این کیفیت باعث می‌شود افراد دارای گونه شخصیتی فرمانده به کارآفرینانی درخشان تبدیل شوند و توانایی آنها برای تفکر استراتژیک و داشتن تمرکز طولانی‌مدت در حین اجرای هر مرحله از برنامه‌های خود با اراده و دقت، باعث می‌شود به رهبرانی قدرتمند در کسب و کار تبدیل گردند. این اراده اغلب نوعی رسالت درونی است، چرا که فرماندهان با اراده مطلق خود به سمت اهدافشان حرکت می‌کنند حال آنکه دیگران ممکن است تسلیم شوند و مهارت‌های اجتماعی آنها به این معنا است که به احتمال زیاد سایر افراد را با خود همراه می‌کنند و در این روند به نتایجی چشمگیر دست می‌یابند.

شخصیت “فرمانده” (ENTJ-A / ENTJ-T)

فرماندهان در پشت میز مذاکره، چه در محیط شرکت یا در هنگام خریدن یک خودرو، مسلط، بی‌امان، و بی‌رحم هستند. دلیلش این نیست که آنها فی‌نفسه سنگدل یا شرور هستند – بلکه مسئله اینجا است که شخصیت فرمانده واقعاً از چالش و نبرد حاضر جوابی در محیط لذت می‌برد و اگر طرف مقابل نتواند مقاومت کند، هیچ دلیلی ندارد که فرمانده از پیروزی نهایی خود چشم‌پوشی کند.

اگر کسی باشد که فرمانده به وی احترام بگذارد، آن فرد کسی است که از لحاظ فکری قادر است با دقت و کیفیتی همانند خودش با وی برابری کند. شخصیت فرمانده مهارت خاصی در شناخت استعدادهای دیگران دارد و این امر به وی هم در زمینه تیم‌سازی کمک می‌کند (زیرا هیچ کس، هر چقدر هم که باهوش باشد نمی‌تواند همه چیز را به تنهایی انجام دهد)، و هم مانع از آن می‌شود که فرمانده غرور و برتری بیش از حدی نشان دهد. با این حال، این افراد مهارت خاصی دیگری نیز در برشمردن شکست دیگران با بی‌رحمی فراوان دارند و این جا است که فرماندهان واقعاً دچار دردسر می‌شوند.

پرورش دادن علم روابط انسانی

بیان عاطفی در مورد هیچ گونه شخصیتی در گروه نقش تحلیلگر صادق نیست، اما فاصله گرفتن فرماندهان از احساسات خود به دلیل ماهیت اجتماعی‌شان کاملاً مشهود است و این مسئله به‌طور مستقیم توسط طیف بسیار گسترده‌تری از افراد احساس می‌شود. به خصوص در محیط حرفه‌ای، فرماندهان به‌سادگی حساسیت خود را نسبت به کسانی که آنها را ناکارآمد، بی‌کفایت یا تنبل می‌دانند، سرکوب می‌نمایند. در مورد افراد دارای گونه شخصیتی فرمانده، نشان دادن عواطف به معنای ضعف نشان دادن است و با این رویکرد به‌راحتی می‌توان برای خود دشمن تراشید – فرماندهان به‌خوبی این مسئله را به خاطر دارند که کاملاً به داشتن تیمی مؤثر وابسته هستند، نه فقط برای رسیدن به اهداف خود، بلکه همچنین در خصوص اعتبار و بازخورد خود، چیزی که فرماندهان نسبت به آن بسیار حساس هستند.

فرماندهان به‌راستی منبع نیرو هستند، و اغلب تصویری که از خود ارائه می‌دهند تصویری فراتر از افراد عادی است – و اغلب اوقات خود نیز چنین هستند. هرچند افراد دارای این گونه شخصیتی باید به یاد داشته باشند که جایگاهشان فقط ناشی از اعمال خودشان نیست، بلکه در عین حال ناشی از اقدامات تیمی است که آنها را سرپا نگهداشته است و مهم است که کمک‌ها، استعدادها و نیازهای شبکه حمایتی خود را به ویژه از منظر عاطفی تشخیص دهند. اگرچه شخصیت فرمانده باید ذهنیت “تظاهر کن که داری تا وقتی که بتوانی آن را داشته باشی” را در پیش بگیرد، اما اگر قادر به در نظر گرفتن تمرکز عاطفی مناسب در کنار نقاط قوت فراوان خود باشد، روابطی عمیق و رضایت‌بخش را کسب خواهد کرد و قادر است در تمام چالش‌های پیش روی خود به پیروزی برسد.

 

شخصیت های معروف ENTJ

 

بیشتر بدانیم:

او رهبری بزرگ و تصمیم گیرنده ای بسیار خوب می باشد. به راحتی در همه چیز امکانات مثت را می بیند و از اینکه دیگران را راهنمایی کند تا آنها به پنداره های خود صورت واقعیت ببخشند خوشحال می شود. او متفکری بسیار قدرتمند است و در کار برنامه ریزی از توانمندی فراوان برخوردار است.

او به شدت منطقی و تحلیل گراست در انجام هر کاری که به استدلال و منطق احتیاج داشته باشد موفق است. او تمایل زیادی دارد که در هر کاری موفق شود. او به سادگی نقاط ضعف و اشکالات موجود در موقعیت های مختلف را پیدا می کند و راه آن را در می یابد. تلاش او بر این است که به جای قبول سیستم ها به شکلی که هستند آنها را اصلاح کند. او از حل مسائل پیچیده لذت می برد و می خواهد در انجام هر کاری به سطح مهارت و استادی برسد. او بیش از هر چیز برای حقیقت ارزش قائل است و تنها با استدلال منطقی متقاعد می شود.

او پیوسته بر آن است که بر دانش خود بیفزاید. در کار برنامه ریزی از سیاستی منظم استفاده می کند و می خواهد درباره موضوعات جدید بررسی و تحقیق نماید. او از کار کردن با مسایل نظری پیچیده لذت می برد و می خواهد در هر موضوعی که به آن علاقه مند می شود به مهارت استادی برسد. او به نتایجاعمالشان بیش از شرایط موجود امور توجه دارد.

نقاط ضعف احتمالی

 • از آن جهت که می خواهد به سرعت به دنبال چالش های بزرگ برود گاه با عجله تصمیم گیری می کند.
 • او بسیار منطقی، سخت گیر، رک و ناشکیباست، و احسات دیگران را به راحتی قبول نمی کند.
 • او فرصت چندانی برای تحمل احساسات خود و دیگران را ندارد. اگر کسی صلاحیت او را زیر سوال ببرد به لحاظ احساسی آزرده خاطر می شود و ممکن است واکنش تند و جدی نشان دهد.
محل کار
·       او دوست دارد مسئول باشد، اغلب مشاغل سرپرستی، مدیریت و رهبری را بر عهده دارند. او مایل است که مسئول بهره برداری از توانایی های ویژه خود باشد.

·       او  برای رهبری و بنیان نهادن سازمان ها بسیار مناسب است.

·       او موانع را به عنوان چالش در نظر می گیرد و این توانایی را دارد که مشکلات سازمان را آشکارا شناسایی

·       کرده و راه حل هایی ابتکاری برای کوتاه مدت یا بلند مدت، بسته به نیاز سازمان ارائه کند.

·       برای رسیدن به هدف هایش به روشهای استراتژیک توجه می کند

·       حقایق و استراتژی ها را از قبل سازماندهی می کند و دوست دارد که کارهایش زودتر از زمان مقرر تمام شود.

·       عدم کارایی را دوست ندارد، از نداشتن صلاحیت، از نداشتن قاطعیت بیزار است.

·       رقابت جو است. اغلب معتاد به کار می باشد.

·       دوست دارند با اشخاص قوی، مستقل و نتیجه گرا کار کند.

·       بدون اینکه دلیل منطقی وجود داشته باشد تسلیم نمی شود.

·       دوست دارند عهده دار امور باشد، تصمیم گیرنده باشد. مایل نیست از دیگران دستورالعمل و راهنمایی بگیرد.

·       مگر آنکه آن شخص از دانش و صلاحیت بیش تری بر خوردار باشد.

·       برای مسایل راه حل های منطقی ارائه می دهد. دوست دارد با دستورالعمل ها و راهنمایی های روشن و واضح کار کند.

مشاغل مناسب

 • او از دنیای تجارت و بازرگانی استقبال می کند و از آن لذت می برد دوست دارد در موقعیت اختیار و اقتدار، کنترل و رهبری باشد. او از سبک مدیریت مستقیم و صریح استقبال می کند، می تواند تصمیمات شدید و با این حال منصفانه بگیرد.

مقام بلند پایه اجرایی، مدیر ارشد، مدیر داخلی، مدیر پرسنلی، مدیر فروش، مدیر بازرگانی، متخصص شبکه مدیر فنی، خدمات اطلاعاتی، واحدهای جدید مشاور مدیریت، مدیر تبلیغات،  مقام ارشد بازاریابی، برنامه ریزی رسانه ای فروش و بازریابی، بین المللی مدیر فروش،  مدیر خدمات سلامتی، مدیر کالج و دانشگاه، مدیر ویرایش و بررسی، کارگردان تئاتر، سرپرست پلیس و کارآگاهی، مدیر منابع انسانی، مدیر و مشاور، مدیر برنامه، مدیر پروژه، مدیر خرده فروشی، مدیر رستوران و خدمات غذایی.

 • او در حوزه مالی موفق است از کسب درامد لذت می برد و کار کردن با پول دیگران را هم دوست دارد، او از رقابت لذت می برد و می تواند به راحتی و به سرعت تغییر کند. او از رقابت لذت می برد و می تواند به راحتی و به سرعت تغییر کند.

برنامه ریزی مالی، تحلیل گر اقتصادی، واسطه اوراق بهادار،  بورس و سهام بانکدار، سرمایه گذاری، مدیر امورمالی شرکت، بانکدار بین المللی، اقتصاددان، کنترل کننده و رئیس ارشد، امور مالی، سرمایه دار زمینه های خطیر.

 • او از تنوع و استقلال موجود در مشاغل مشاوره لذت می برد. در مشاور بازرگانی و مشاور مدیریت عالی ظاهر می شود و می تواند آموزش دهنده ای عالی و بی کم و کاست باشداو محیطی چالش دار با طرح های خلاق و جلسات چویا به وجود می آورند. او همیشه علاقه مند به پروژه های جدید است و از آموزش دادن به اشخاص مشتاق و بلندپرواز لذت می برد تا بر میزان صلاحیت و شایستگی آنها بیفزاید.

مشاور، آموزش مشاور تجاری، مشاور مدیریت، مشاور تحصیلی، طراح برنامه مدرس، مدیریت، متخصص استخدام، مدیر روابط شغلی، مشاور، ایمنی، ارتباط از راه دور، مدرس گروه شرکتی، معاون حقوقی، مشاور امور سیاسی.

 • او اغلب از زمینه های حقوقی استقبال می کند و در شغل وکیل و قاضی به موفقیت های شایان توجه دست می یابد. او همچنین به زمینه های مهندسی شیمی و زمینه های رو به رشد محیط زیست و مهندسی علاقه مند است. او تدریس در دوره های دبیرستانی آموزش بزرگسالان در سطح کالج را دوست دارد. او از اینکه دانش خود را در دنیای پیرامون خود به کار ببرند لذت می برند و اغلب مشاغلی را انتخاب می کند که مسئولیت های آموزشی آنها به زمینه های دیگر امتداد پیدا می کند از جمله می توان به امور سیاسی یا مشاوره سیاسی اشاره کرد.

وکیل، قاضی، روان شناس، مدرس،  مهندس شیمی، وکیل در زمینه های دارای، مالکیت،  روانپزشک،  مهندس محیط زیست، دانشمند امر سیاسی.

 • او به حرفه های مرتبط با کامپیوتر علاقه مند است. او می تواند اطلاعات پیچیده را درک و پردازش کند. او ذهن به شدت منطقی دارد و می تواند به راحتی تصاویر جامع وکلی را درک کند وبه مهارت سازمانی تجهیز شود.

مدیر شبکه، مدیر سیستم ها، مدیر شبکه، مدیر شبکه، مدیر مرکز اطلاعات، تحلیل گر سیستم ها، مدیر پروژه، مدیر برنامه.

ارتباط با دیگران
 • ·       صادق، صریح و رک هستند. آنها تعهداتی دارند و صریحا از این تعهدات حرف می زنند.
 • ·       اشخاصی را که به آنها علاقه مند هستند تشویق می کنند که به شکلی که در نظر آنها از همه مناسب تر است فعالیت کنند.
 • ·       با شور و اشتیاق زندگی می کنند.
 • ·       خوش خلق و خوی و در مواقعی جدی هستند.
 • ·       از روابط به عنوان فرصت مناسبی برای یادگیری استفاده می کنند.
 • ·       به حیثیت و موقعیت بها می دهند. بعضی ها دوست دارند شریک زندگی ای داشته باشند تا آنها را در رسیدن به هدفهای زندگی شان یاری بدهد.
 • ·       به همسری احتیاج دارند که خود مختار و از عزت نفس خوب برخوردار باشد.
 • ·       وقتی کاری مطابق میل آنها انجام نمی شود صبر و شکیبایی خود را از دست می دهند.
 • ·       می توانند مرعوب کننده، صریح و مستقیم باشند.
 • ·       می توانند جنبه های ملایم خود را پنهان کنند تا خشن و زبر به نظر برسند.
 • ·       در شرایط استرس و فشار با خود و با دیگران رفتار پرخاش کننده دارند.
اوقات فراغت
او برای هر کاری دنبال برنامه بهتری می گردد. مانند سایر شئونات زندگی، تفریح و فراغت هم باید هدفی را جستجو کند. دوست دارد در برنامه هایی شرکت کند که با اشخاص در تبادل سودمند قرار بگیرد.  در برخی مواقع ترجیح می دهند کار را با تفریح ادغام کند.
پیشنهاد
 • از تحت فشار گذاشتن دیگران، به اندازه ای خودتان را تحت فشار می گذارید خوداری ورزید. به خود به اندازه کافی توجه کنید. بگذارید بعضی وقت ها کارها به شکلی که هستند باقی بمانند.
 • همه روزه فرصتی را به تفریح و استراحت اختصاص بدهید. از تکنیک های مراقبه یا کاستن از استرس استفاده کنید.
 • سعی کنید نیازهای عزیزانتان را پیش بینی کنید. از دیگران سوال کنید که برایشان چه می توانید انجام بدهید.
  وقتی به خانه بر می گردید نیازتان به کنترل دیگران را کنار در بگذارید و وارد منزل شوید.
 • انتقاد را به حساب اینکه دیگران می خواهند شما را کنترل کنند نگذارید. اگر کسی شما را به مبارزه می طلبد، قبل از اینکه واکنشی نشان دهید ببنید منظوری دارد.
 • متوجه تاثیر خود روی دیگران باشید. بیش از اندازه مطمئن ظاهر نشوید، پر خاشگری بیش از اندازه نداشته باشید.
 • به توصیه هایی از روی عقل سلیم، توجه داشته باشید. وقتی بگذارید و اطلاعات تازه بدست آورید. قبل از تصمیم گیری به جنبه های مختلف توجه کنید.
  از لحظه اکنون لذت ببرید.
 • توجه داشته باشید که هر کس استعدادی دارد. به استعدادهای دیگران به اندازه کافی توجه کنید.
 • بیاموزید که گهگاه مصالحه کنید و از در سازش بر آیید. مذاکره کنید تا همه به بخشی از خواسته های خود برسند.
 • به نقاط قوت خود توجه داشته باشید – اطلاعات وسیع، سازمان یافته، کار آمد، عینی، قاطع، مطمئن، نو آور و دارای مهارت های رهبری و برنامه ریزی.
اطلاعات بیشتر

سبک اصلی او در بیرون متمرکز شده است. جایی که او با مسائل به طور معقولانه و منطقی برخورد می کنید. سبک ثانویه زندگی او درون است جایی که مسائل را توسط بصیرت خود دریافت می کند.
او رهبری مادرزاد است.  در دنیایی از احتمالات و امکانات زندگی می کند، آنجایی که می بیند همه انواع رقابت ها از میان برداشته می شود  می خواهد شخصی باشد که بر مسائل فائق می آید و برنده می شود.
کشش زیادی به سمت رهبری دارد که به خوبی توسط سرعت فراگیری بالا، توانایی جذب زیاد اطلاعات علمی و قضاوت سریع و قاطع تغذیه می شود. او فردی ” مسئولیت پذیر ” است.
او بسیار کار محوراست و به طور کاملا طبیعی مناسب برای دنیای حقوقی و شرکتی می باشد.
او محیط اطراف را بطور دائم برای مشکلات احتمالی که توانایی پیدا کردن راه حل برای آنها را دارا هست، بررسی می کند. او عموما مسائل را از زوایای بسیار بزرگ می نگرد و اصولا در نقشه کشیدن برای حل کردن مسائل محیط اطراف مخصوصا مسائل حقوقی و شرکتی – موفق است. او معمولا به دلیل میل شدید به رهبری، در دنیای کسب و کار موفق است. او در تلاشش در کار خستگی ناپذیر است. او گرایش به تصویرسازی از آینده سازمان دارد. به این دلایل او ذاتاً رهبری سازمانی است.
در دنیای  او جایی برای اشتباه وجود ندارد. از تکرار اشتباهات خوشش نمی آید و در برابر بی کفایتی اصلا صبور نیست. هنگامیکه به دلیل احترام سعی در صبر در این شرایط داشته باشد بسیار خشن می شود. به دلیل آنکه او بطور ذاتی با احساسات مردم هماهنگ نیست و بنظر می رسد که اعتقادی به هماهنگ کردن خود برای قضاوت با توجه به احساسات، ندارند. او مشکلاتی در مشاهده مسائل از دیدگاهی بجز دیدگاه خود دارد. برعکس تیپ های دیگر، او ذاتاً صبر کمی در برابر افرادی که نگاهی متفاوت به زندگی دارد، از خود نشان می دهد. او نیاز دارد که بطور آگاهانه بر روی شناسایی اهمیت نظرات دیگران مانند حساس بودن در برابر احساسات دیگران، کار کند. در فقدان این آگاهی او به شخصیتی مستبد، هولناک و مغرور تبدیل می شود. کسی که ممکن است از اطلاعات مهم و در عین حال همکاری دیگران بی بهره شود. در دنیای خصوصی این امر ممکن او را به همسر یا والدینی طاقت فرسا بدل کند.
او  از میزان عظیمی از توان شخصیتی و حضور برخوردار است که به عنوان قدرتی برای دستیابی به هدف هایش کار می کند. در عین حال این قدرت شخصیتی، عاملی در جهت خود بزرگ بینی و از خود بیگانگی او نیز هست که ایشان باید با فعالیت درست از این رخداد جلوگیری کنند.
او  شخصیتی بسیار قوی و قاطع است. تصمیمات را به سرعت می گیرد و بسیار سریع نظرات و تصمیمات خود را به دنیای اطراف ارائه می کند. اگر بصیرت درونی خود را پرورش ندهد تصمیم هایش را بسیار عجولانه و بدون فهمیدن همه موارد و راه حل ها می گیرد.
او اگر طرف ذهنی و فکری خود را توسعه نداده باشد در منطق دادن به بینش خود ناتواناست و اصولا تصمیمات ضعیفی می گیرد. در این شرایط ممکن است ایده ها و بصیرت فوق العاده ای برای مسائل داشته باشند اما توان کمی برای تشخیص چگونگی عمل بر فراز دانسته ها داشته باشد یا عملکرد او نتایج متناقض حاصل کند.  اگر او در محیطی کمتر از ایده آل پرورش یابد ممکن است به یک دیکتاتور یا خشن در دادن دستورات ناخودآگاه و بدون نیاز به توضیح منطقی و بدون در نظر گرفتن شرایط افراد دیگر که در آن سهیم هست.
او  بطور ذاتی در حد احساسات دیگران نیست، ولی این اشخاص غالبا رگه های احساسی بسیار قوی ای دارند. اغلب این رگه های احساسی در او  بسیار قوی است ولی او  ظاهرا مایل است که این موارد را از دید دیگران مخفی نگه دارد و اعتقاد به ضعف احساسات دارد.
به دلیل عدم فعالیت ذاتی او  در دنیای ارزش ها و احساسات، ممکن است مواقعی آنها تصمیماتی که از روی ارزش می گیرد را در احساسات سرکوب شده خود به صورت بی اساس و نا مناسب نگه دارد که این خود گاهی باعث ایجاد مشکلات بسیار جدی برای آنها می شود.
او از ارتباط با مردم لذت می برد. به عنوان برون گرا، در ابتدا از بیرون انرژی می گیرد و تحریک می شود. برای او  هیچ چیز لذت بخش تر و خرسند کننده تر از یک مکالمه با نشاط و رقابتی نیست. او بخصوص برای افرادی که در برابر آنها می ایستد و برای عقاید خود دلیل می آورد احترام قایل می شود.

…..

رمز موفقیت

آرام بگیرید، به جزئیات توجه کند و با خواسته ها و نیازهای دیگران همخوانی به دست آورد.


Strengths & Weaknesses

Commander Strengths

Commander (ENTJ) strengths
 • Efficient – Commanders see inefficiency not just as a problem in its own right, but as something that pulls time and energy away from all their future goals, an elaborate sabotage consisting of irrationality and laziness. People with the Commander personality type will root out such behavior wherever they go.
 • Energetic – Rather than finding this process taxing Commanders are energized by it, genuinely enjoying leading their teams forward as they implement their plans and goals.
 • Self-Confident – Commanders couldn’t do this if they were plagued by self-doubt – they trust their abilities, make known their opinions, and believe in their capacities as leaders.
 • Strong-Willed – Nor do they give up when the going gets tough – Commander personalities strive to achieve their goals, but really nothing is quite as satisfying to them as rising to the challenge of each obstacle in their run to the finish line.
 • Strategic Thinkers – Commanders exemplify the difference between moment-to-moment crisis management and navigating the challenges and steps of a bigger plan, and are known for examining every angle of a problem and not just resolving momentary issues, but moving the whole project forward with their solutions.
 • Charismatic and Inspiring – These qualities combine to create individuals who are able to inspire and invigorate others, who people actually want to be their leaders, and this in turn helps Commanders to accomplish their often ambitious goals that could never be finished alone.

Commander Weaknesses

Commander (ENTJ) weaknesses
 • Stubborn and Dominant – Sometimes all this confidence and willpower can go too far, and Commanders are all too capable of digging in their heels, trying to win every single debate and pushing their vision, and theirs alone.
 • Intolerant – “It’s my way or the highway” – People with the Commander personality type are notoriously unsupportive of any idea that distracts from their primary goals, and even more so of ideas based on emotional considerations. Commanders won’t hesitate a second to make that fact clear to those around them.
 • Impatient – Some people need more time to think than others, an intolerable delay to quick-thinking Commanders. They may misinterpret contemplation as stupidity or disinterest in their haste, a terrible mistake for a leader to make.
 • Arrogant – Commander personalities respect quick thoughts and firm convictions, their own qualities, and look down on those who don’t match up. This relationship is a challenge for most other personality types who are perhaps not timid in their own right, but will seem so beside overbearing Commanders.
 • Poor Handling of Emotions – All this bluster, alongside the assumed supremacy of rationalism, makes Commanders distant from their own emotional expression and sometimes downright scornful of others’. People with this personality type often trample others’ feelings, inadvertently hurting their partners and friends, especially in emotionally charged situations.
 • Cold and Ruthless – Their obsession with efficiency and unwavering belief in the merits of rationalism, especially professionally, makes Commanders incredibly insensitive in pursuing their goals, dismissing personal circumstances, sensitivities, and preferences as irrational and irrelevant.

 


منابع:

 • 16personalities.com
 • شغل مناسب شما، پاول و باربارا تایگر؛ترجمه قرچه داغی
 • یونگ شناسی کاربردی؛ رابین رابرتسون؛ ترجمه سرگلزایی

(می خواهم تست شخصیت MBTI بدهم)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.